IMG 20200921 104835Dn. 21.09.2020 r. w SSP w Chwalibogowie odbyło się podsumowanie projektu pod patronatem WW “Mój pan - mój brat”. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był happening w obronie zwierząt.

Przemarsz ulicami Chwalibogowa, skandowane przez uczniów klasy V i VI hasła miały zwrócić uwagę mieszkańców na los i warunki bytowe czworonogów. Głośno i z niezwykłą energią uczniowie protestowali przeciw przemocy wobec zwierząt. Przypominali o obowiązku opieki, jaką człowiek powinien otoczyć swoich braci mniejszych.

 

Tego dnia pod hasłem: “Jeśli leży ci na sercu zwierząt los, wrzuć do miski jakiś grosz” odbyła się również akcja towarzysząca - zbiórka pieniędzy na pomoc dla zwierząt z wrzesińskiego schroniska. Zebrano 322,25 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na zakup karmy. Kochani uczniowie naszej szkoły – macie naprawdę wielkie serca:)

Ostatnim punktem programu w tym dniu było wręczenie nagród w konkursie fotograficznym “Ja i mój pupil”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w czerwcu, na zakończenie poprzedniego roku szkolnego. Natomiast uhonorowanie zwycięzców odbyło się na wolnym powietrzu w przyszkolnym „Ogrodzie Zmysłów”. Laureaci otrzymali gadżety ufundowane przez Radę Rodziców, WW i prywatnych sponsorów. Ze względu na pandemię koronawirusa zakończenie projektu odbyło się w późniejszym terminie, ale dzięki zaangażowaniu, głównie uczniów i rodziców kl. V, wsparciu Rady Rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły udało się projekt doprowadzić do szczęśliwego finiszu. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i realizację tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Opiekunki projektu: Aleksandra Jaworska i Zofia Dyrcz-Kudła dołożyły wszelkich starań, aby włączyć w projekt jak największą liczbę uczniów, a działania edukacyjne przyniosły wymierne efekty, przede wszystkim w postaci zmiany świadomości społecznej i podejścia do czworonożnych stworzeń.

IMG 20200921 111241

DSC02683

DSC02676

DSC02689

DSC02707